Project Description

Üyelerimizin mesleki çalışmalarına dayanan uzmanlıkların belirlenmesi ve belgelendirilmesi amacıyla yürüttüğümüz eğitim çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. MİEM (Meslek İçi Eğitim Merkezi) ve AEM ‘de (Anadolu Yakası Eğitim Merkezi) süren eğitim çalışmalarına şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Çok yakında açılışını yapacağımız Suat Sezai Uygulamalı Eğitim Merkezimiz ile mesleğimizle alakalı konularda uzun zamandır vermiş olduğumuz eğitimlerin uygulamalı kısmını da oluşturarak yararlı ve etkin eğitim çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Suat Sezai Uygulamalı Eğitim Merkezi Teknik Sorumlusu Özgür Aksu Uygulamalı Eğitim Merkezi`nin hedeflerini şöyle sıraladı:

  • “Enerji Yöneticiliği Eğitimi” , ” Kaynak Eğitimleri” , “Asansör Eğitimleri” ,”İmalat Eğitimleri” ve “Mekanik Tesisat Eğitimleri” başta olmak üzere, mühendis ve ara teknik elemanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak konularda, verilen teorik eğitimin yanı sıra Tuzla`da bulunan Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezimiz üyelerimize ve meslektaşlarımıza uzmanlıklarının kazandırılmasında önemli bir faktör olacak.
  • 692 meğitim alanı, 324 m2 ofis ve sınıf alanı bulunan Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi özellikle çevresinde bulunan OSB`lere de eğitimlerimiz konusunda destek olacak.
  • Asansör eğitim alanlarında; ,”A Tipi Muayene Kuruluşu Asansör Periyodik Kontrol Mühendisi Yetkilendirmesi ” , MİEM kapsamında ki “Asansör Avan Proje” ve “Asansör Uygulama Proje” teorik eğitimlerinin ardından pratik eğitimle örnek bir eğitim modeli ulaşmasını sağlayabileceğimiz; Asansör Biriminde bulunan çalışan personelimize periyodik olarak eğitimler verebileceğimiz bir uygulamalı alana sahip olacak.
  • Kaynak eğitim alanında; tecrübeli kaynak mühendisi eğitmenlerimizle kaynak atölyemizde mühendislere ve ara teknik elemanlara yönelik kendilerinin birebir uygulayarak öğrenecekleri eğitimler düzenleyeceğiz.
  • Yangın Tesisatı eğitiminde, pompa grupları ve yangın söndürme elemanları ile hazırlanmış bir sistemin projesinin çizimi, testlerinin yapılması, sık yapılan hataların gösterilmesini içeren ciddi bir eğitimden geçirilecek olan meslektaş ve ara teknik elemanlar sprinkler havuzlarında sistemin çalışmasını da birebir görmüş olacaklar.
  • Bilindiği üzere Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında Odamız,2009 yılında B Sınıfı Yetki Belgesi alarak Enerji Yöneticiliği eğitimlerine, 2011 yılında da A Sınıfı Yetki Belgesi alarak Bina ve Sanayi Etüt-Proje eğitimlerine başlamıştır. Çeşitli şubelerimizin MMO ya kazandırdığı Enerji Yönetici Eğitimi için kullanılan Enerji Laboratuvarının şubemizde de mutlak bir ihtiyaç olduğunu göz önünde bulundurarak uygulamalı alana sahip olmak amacını taşımaktayız.
  • Verdiğimiz MİEM eğitimlerinin ardından destekleyici eğitim olarak bu uygulamalı eğitim merkezinde ilave eğitimler açarak isteyen üyelerimize pratik eğitim sonrasında uygulamalı eğitimler açmayı planlamaktayız.

 

Oda ilkeleri doğrultusunda yapılan çalışmaların her zaman fark yaratan nitelikte olduğunu belirten Özgür Aksu, sözlerini şöyle sonlandırdı; ‘`Yaptığımız işlere sektörü düzenleyen, geliştiren ve norm oluşturan bir anlayışla yaklaşıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak, ülkemizin, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.`

 

Project Details