Neler Yapıyoruz?

Çok büyük bir heyecanla geldiğimiz görevimizin iki yılını neredeyse doldurduk ve bir çalışma döneminin daha sonuna geliyoruz. Geçtiğimiz bu iki yıl süresince çok büyük bir özveri ile çalışma gösteren yönetim kurulunda beraber görev aldığımız yol arkadaşlarımıza, mesleki bilgi ve tecrübeleriyle bizlere yol gösteren komisyonlarımıza, Şube faaliyetlerimizi sürdüren emekçi personelimize ve öğrenci çalışmalarını yürüten öğrenci üyelerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.

Geçtiğimiz dönem, mesleğimiz, meslektaşlarımız ve örgütümüz adına çok önemli projeleri hayata geçirdik. Önümüzdeki dönem de bu çalışmaları aynı kararlılık ve çabayla sürdürecek, mesleğimizin itibarını güçlendirmeye devam edeceğiz.

 

1. Makina Fabrika – Kartal Bilim ve Teknoloji Hangarı

Geleceğin mühendislik adımlarının atılacağı Makina Fabrika – Kartal Bilim ve Teknoloji Hangarı’nı; mühendisliğin ortak buluşma noktası haline getiriyoruz.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

 

2. İstanbul’da Yaşayan Mühendisler Araştırması

Mühendisler Araştırması 30 bini aşkın üyemizin sorunlarına ve mesleki problemlerine değinilen bu raporumuz ile mesleğimizin önemli konularına dikkat çekiyoruz.

Raporu incelemek için lütfen tıklayın.

 

3. Makina Chatbot

Üyelerimizin sorularına internet sitemiz üzerinden anlık olarak cevap alabildiği ve Oda hakkında bilgi sahibi olabildiği projemiz ile meslektaşlarımızla iletişimimizi güçlendiriyoruz.

Makina Portal’ı ziyaret etmek için lütfen tıklayın.

 

4. Makina Öğrenme Merkezi

Makina Öğrenme, TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından hayata geçirilen Mühendisin Dijital Öğrenme Platformu’dur. Makina Öğrenme, mesleğin odası tarafından yetkin eğitim ve mesleki bilgilere, alanında uzman eğitmenler tarafından özenle hazırlanmış içerikler ile birlikte ömür boyu erişim imkanı ile ulaşmanızı sağlar.

Makina Öğrenme Merkezi’ni buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

 

5. Makina Danışma

Emekli meslektaşlarımızın te crübe ve birikimlerini ihtiyacı olan firmalara aktarmalarını ve danışmanlık yapmalarını sağlıyoruz.

 

6. Makina Podcast

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinin sunduğu Mühendisin Gücü Geleceğin Gücü podcasti; Türkiye’den ve dünyadan başarılara imza atan mühendislerin hikayelerinin anlatıldığı, onların gözünden geleceğin gücünü oluşturmada mühendisin gücünün ne kadar önemli olduğunu aktaran bir podcast serisidir.

Makina Podcast’i Spotify’dan dinlemek için lütfen tıklayın.

 

7. Eğitim

Yüzlerce eğitmenimiz ile çevrimiçi ve yüz yüze eğitimler hazırlıyor ve meslektaşlarımızın gelişimine katkı sunuyoruz. Pandeminin 1. yılında 926 çevrimiçi etkinliğimize ülke genelinden 21.607 üyemiz katıldı. Üyelerimize ve meslektaşlarımıza yönelik çevrimiçi etkinlik ve eğitimlerimiz ile mesleğimizin itibarını artırmaya devam edeceğiz.