ONLİNE PROJE DENETİMİ: NE YAPTIK?

 

Dünyadaki teknolojik gelişmeler karşısında meslektaşlarımızın ve faaliyet alanlarının Dijital dönüşüm çağına ayak uydurması ve bu konuda ülkemize öncülük etmesi için çalışmalar yapıyoruz.

 

Bu çalışmalar ve projelerimiz arasında en önemli olanlarından birisi de “SMM Online Proje Denetimi” çalışmasıdır. Güncel olarak 326 serbest müşavir mühendislik yapan üyemizin kullandığı sistemimizden 34 ayda 19.273 tesisat projesi online olarak denetimden geçmiştir.

 

Üyelerimizin Proje onayı için geçirdiği süreyi ve baskı maliyetlerini ortadan kaldıran bu sistem gelecek dönemde de geliştirilerek meslek alanımıza olumlu katkılar sağlayacaktır.

 

Üyelerimiz SMM Online Proje Denetimi sayesinde;

 

  • Üyelerimiz artık çevrimiçi başvuruda bulunabiliyorlar.
  • Üyelerimiz tasarladıkları projeleri çevrimiçi olarak gönderiyor ve çok hızlı bir şekilde Oda onayından geçirerek sicil durum belgesine doğrudan ulaşabiliyorlar.
  • Proje hatalarında hızlı ve kolay düzeltmeler sağlayabiliyorlar.
  • Projelerinin onay süreci tamamlandığında karekodlu sicil durum belgesini ve proje etiketini kendi yazıcılarından çıktı alabiliyorlar.
  • Serbest müşavir mühendislik yapan meslektaşlarımız Büro Tescil Başvurusu ve Yenileme süreçlerini tamamen çevrimiçi olarak yapıyor ve kolayca büro tescillerini gerçekleştirebiliyorlar.

MMO İstanbul Şube 34. Dönem Seçimleri 9 Şubat 2020 Pazar günü, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi / Karaköy’de yapılacak.

Aidat borcu oy kullanmaya engel değildir. Desteğinizi bekliyoruz. Adaylarımızın özgeçmişlerini incelemek için lütfen buraya tıklayın.