PERİYODİK KONTROLLER: NE YAPTIK?

 

Meslek alanlarımız ile ilgili olarak Odamız kamu yararı temelinde ve üyelerinden aldığı güçle, ürettiği teknik hizmetlerini ticari ve mali baskılardan arındırarak halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması adına yapmakta ve bu kapsamda üretilen hizmetlerin yaygınlaşması ve gelişmesi amacıyla sürekli olarak çalışmalar yürütmektedir.

 

Şubemiz 33. Dönem boyunca İş Güvenliği kapsamında ve İstanbul’da bulunan tüm iş kollarında periyodik kontroller, bilirkişilik, ölçümler ve anlaşmalı olduğu belediyelerin denetimi altında bulunan tüm bölgelerde asansör periyodik kontrolleri gerçekleştirilmiştir.

 

Gerçekleştirilen faaliyetlerimizden bazıları;

 

  • 58.690 asansör periyodik kontrolü
  • 11.809 kaldırma ve iletme makinası periyodik kontrolü
  • 13.568 basınçlı kap periyodik kontrolü

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) Tarafından A Tipi Muayene Kuruluşu Olarak 17 Mayıs 2004 Tarihinde Akredite Edilmiştir. 

Akreditasyon kapsamında basınçlı kaplar ve kaldırma-iletme makinalarının periyodik kontrolleri, asansör yıllık ve periyodik kontrolleri, gaz yakma tesislerinin baca, tesis ve yerleşim uygunluğu denetimleri vb. konular yer almaktadır.

MMO İstanbul Şube 34. Dönem Seçimleri 9 Şubat 2020 Pazar günü, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi / Karaköy’de yapılacak.

Aidat borcu oy kullanmaya engel değildir. Desteğinizi bekliyoruz. Adaylarımızın özgeçmişlerini incelemek için lütfen buraya tıklayın.