SUAT SEZAİ GÜRÜ UEM: NE YAPTIK?

Ülkemizde son yıllarda artan sayıda üniversite açılmakta ve bu üniversitelerden meslek alanımızla ilgili binlerce öğrenci mezun olmaktadır. Nitelikli akademisyenler KHK’larla uzaklaştırılmakta, eğitim gericileştirilmekte, kamusal ve nitelikli eğitim yerine ranta dayalı uygulamalar hayata geçirilmektedir. Bu nedenle Odamız, meslektaşlarımızın eğitimini, faaliyetleri içindeki en önemli gündem maddesi saymaktadır.

Bu kapsamda, Avrupa ve Anadolu yakasındaki iki temsilciliğimizi Avrupa ve Anadolu Yakası Eğitim Merkezlerine dönüştürerek meslektaşlarımızın teorik eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Ayrıca Tuzla’da Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi’ni açarak meslektaşlarımızın nitelikli ve uygulamalı eğitim ihtiyacını karşılamaya yönelik büyük bir adım attık.

Üyelerimiz Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezimiz ile; 

  • Kaynak eğitimleri, asansör bakım ve montaj eğitimleri, imalat ve mekanik tesisat eğitimleri gibi eğitimleri uygulamalı olarak alabiliyorlar.
  • Bu eğitimler sayesinde mühendis ve ara teknik elemanların ağırlıklı olarak ihtiyaç duydukları eğitimler uygulamalı olarak verilmektedir.

MMO İstanbul Şube 34. Dönem Seçimleri 9 Şubat 2020 Pazar günü, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi / Karaköy’de yapılacak.

Aidat borcu oy kullanmaya engel değildir. Desteğinizi bekliyoruz. Adaylarımızın özgeçmişlerini incelemek için lütfen buraya tıklayın.